Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani po podpaleniu tęczy

Data publikacji 07.08.2014

Śródmiejscy policjanci około 5 rano zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 41 i 47 lat, podejrzanych o podpalenie tęczy, która znajduje się na Pl. Zbawiciela. Jak się okazało, obaj byli nietrzeźwi – mieli po ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Resztę dnia spędzą w izbie wytrzeźwień. Za zniszczenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Do podpalenia doszło dzisiaj ok. 4.40. Jak wynika z ustaleń policjantów, dwaj mężczyźni, w wieku 41 i 47 lat, najprawdopodobniej podpalili część konstrukcji kwiatowej tęczy znajdującej się na Pl. Zbawiciela. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego. Dyżurny Policji, kiedy tylko zauważył, co się dzieje na Pl. Zbawiciela, natychmiast przekazał informację do znajdującej się najbliżej miejsca zdarzenia załogi policyjnej i powiadomił strażaków.

Policjanci ze Śródmieścia obu podejrzewanych zatrzymali kilka ulic dalej. Jak się okazało, zarówno 41-letni Marcin W., jak i 47-letni Roman S., byli nietrzeźwi. Obaj mieli po ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dalsze czynności z udziałem zatrzymanych mężczyzn policjanci będą wykonywać po ich wytrzeźwieniu.

Za zniszczenie mienia może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

(KSP / bf)

Powrót na górę strony