Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy kradzieży motocykli zatrzymani

Policjanci z Leszna i Wrocławia zatrzymali grupę pięciu mężczyzn zamieszanych w kradzież czterech motocykli w Lesznie. Podejrzani to mieszkańcy powiatu górowskiego (woj. dolnośląskie). Funkcjonariusze odzyskali dwa skradzione jednoślady.

29 lipca br. policja została powiadomiona o kradzieży czterech motocykli z terenu jednego z leszczyńskich serwisów motocyklowych. Jak się okazało, nieznani wówczas sprawcy dostali się na teren posesji, skąd dokonali kradzieży trzech motocykli marki "Yamaha YZ 250" oraz jednego motocykla marki "KTM SX 350". Łączna wartość skradzionych pojazdów wyniosła 56 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. Działając wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, wytypowali grupę osób mogących mieć związek ze zniknięciem motocykli.

W poniedziałek 4 sierpnia pojechali pod wytypowane adresy, gdzie dokonali zatrzymania podejrzanych osób. Policjanci w wyniku przeprowadzonych przeszukań odzyskali również dwa z czterech skradzionych jednośladów. Zatrzymanymi są mieszkańcami powiatu górowskiego w województwie dolnośląskim. Mężczyźni mają od 25 do 39 lat.

We wtorek 5 sierpnia śledczy przedstawili dwóm zatrzymanym zarzut kradzieży z włamaniem. Odpowiadają oni za kradzież 4 motocykli o łącznej wartości 56 tysięcy złotych. Za to przestępstwo mogą spędzić w więzieniu nawet 10 lat. Trzy kolejne zatrzymane w sprawie osoby usłyszały zarzut paserstwa. Tutaj ustawodawca przewidział karę do 5 lat więzienia.

W środę 6 sierpnia br. na wniosek leszczyńskiej Prokuratury Sąd Rejonowy w Lesznie zastosował wobec dwóch zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru. O ostatecznym wymiarze kary dla podejrzanych zadecyduje sąd. Trwają czynności zmierzające do odzyskania pozostałych motocykli.

(KWP w Poznaniu / bf)

Powrót na górę strony