Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczenie meczu Śląsk - Borussia

Data publikacji 07.08.2014

6 sierpnia 2014 roku na Stadionie Miejskim we Wrocławiu rozegrany został mecz pomiędzy drużynami Śląska Wrocław i Borussi Dortmund. Na stadionie spotkanie oglądało ok. 30 tysięcy kibiców, w tym kibice drużyny gości. Nad bezpieczeństwem mieszkańców i kibiców czuwali dolnośląscy policjanci.

We wszystkich newralgicznych miejscach, na trasie dojścia na stadion, jak i powrotu, dyslokowane były policyjne patrole. Funkcjonariusze prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni byli obecni na trasach dojazdowych, dworcach, w centrum miasta oraz w okolicach stadionu. Zainteresowanie meczem było bardzo duże. Policjanci dbali, by każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu. W miejscach, gdzie wymagała tego sytuacja, pojawiali się funkcjonariusze i kierowali ruchem, m. in. przy zjazdach z Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, na al. Śląskiej oraz ul. Maślickiej.

Podczas meczu pseudokibice odpalili race świetlne. Policjanci zabezpieczyli nagrania z monitoringu i analizują je pod kątem identyfikacji tych osób. Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych zakazuje wnoszenia i posiadania na stadionie m. in. materiałów pirotechnicznych. Złamanie tego zakazu jest przestępstwem, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec sprawców przestępstwa sąd może orzec zakaz stadionowy.

(KWP w Wrocławiu / pl)

Powrót na górę strony