Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant nagrodził policjantów za wzorową postawę

Data publikacji 07.08.2014

Dziś o godz. 11.00 Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Wojciech Sobczak nagrodził trzech słupskich funkcjonariuszy, którzy zatrzymali sprawców napadu na niepełnosprawnego mężczyznę oraz udzielili mu pomocy. Na uroczystości obecny był Pan Ryszard Stachurski Wojewoda Pomorski.

Przypomnijmy to zdarzenie: nocą w centrum Słupska doszło do rozboju. Pokrzywdzonym został 35- letni głuchoniemy mężczyzna, który został pobity. Skradziono mu pieniądze, dokumenty i bilet do Niemiec. Po zgłoszeniu, dyżurny Policji skierował w to miejsce funkcjonariuszy, którzy krótko po całym zajściu zatrzymali dwóch sprawców tego rozboju. Po kilku godzinach pozostali napastnicy trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci, którzy zatrzymali sprawców tego przestępstwa, to kom. Sylwester Poninkiewicz, asp. Krzysztof Stefanowski oraz mł. asp. Grzegorz Łepek. Z własnych pieniędzy kupili bilet autobusowy i żywność dla napadniętego mężczyzny.

Dziś policjanci zostali zaproszeni do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, gdzie Wojewoda Pomorski i Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nagrodzili funkcjonariuszy za zaangażowanie i profesjonalizm.

(KWP w Gdańsku / bf)

Powrót na górę strony