Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali plantację konopi o wartości 2,5 mln złotych

Data publikacji 08.08.2014

Ponad 1400 krzewów konopi oraz ponad 15 kg suszu zabezpieczyli w wyniku wspólnych działań funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego i trzebnickiej komendy. Ilość marihuany, jaką można by uzyskać z zabezpieczonych roślin, to około 150 kilogramów gotowego narkotyku o czarnorynkowej wartości blisko 2,5 miliona złotych. Policjanci zatrzymali w tej sprawie dwóch mężczyzn, wobec których zastosowano już tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego, wspólnie z funkcjonariuszami z trzebnickiej komendy, przeprowadzili akcję, której efektem jest zatrzymanie producentów hurtowych ilości marihuany. Jak ustalono, sprawcy prowadzili profesjonalną plantację konopi indyjskich, ukrytą w kompleksie leśnym. Miejsce to było ogrodzone i nieustannie pilnowane, by nikt postronny nie dostał się na teren uprawy.

Do zatrzymania podejrzanych i zlikwidowania uprawy doszło na terenie jednej z miejscowości powiatu trzebnickiego. Do policyjnego aresztu trafiło w tej sprawie dwóch mężczyzn w wieku 28 i 31 lat. Na plantacji funkcjonariusze ujawnili ponad 1400 krzewów konopi. W mieszkaniach i miejscu uprawy policjanci zabezpieczyli dodatkowo ponad 15 kg suszu marihuany. Tylko z samych krzewów można by uzyskać nie mniej niż 150 kilogramów gotowego narkotyku o czarnorynkowej wartości blisko 2,5 miliona złotych.

Jak ustalili policjanci, zatrzymani nie ograniczali się wyłącznie do produkcji środków odurzających na zewnętrznej plantacji. Podczas przeszukania jednego z domów ujawniono ukryte pomieszczenie, przygotowane do wdrożenia produkcji marihuany metodą uprawy wewnętrznej. Do tego miejsca doprowadzony został prąd kradziony z energetycznej linii miejskiej.

Wobec zatrzymanych zastosowano już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

(KWP w Wrocławiu / pl)

 

Powrót na górę strony