Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantów nie zmylił zapach proszku do prania

Data publikacji 08.08.2014

To nie był przypadek, że inowrocławscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej znaleźli się w określonym miejscu i czasie. W zatrzymany do kontroli oplu kryminalni zabezpieczyli blisko kilogram marihuany. Kierujący autem 35-latek odpowie za przywóz z zagranicy znacznej ilości tego nielegalnego środka. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. W więzieniu może spędzić najmniej 3 lata.

To duże trafienie w narkotykowy "biznes" było rezultatem żmudnej i wielogodzinnej policyjnej pracy. Mundurowi bowiem od dłuższego czasu mieli na oku jednego z mężczyzn. Trzy dni temu (5.08.14) około 22.00 policjanci przystąpili do realizacji sprawy. Tego dnia na trasie Janikowo–Pakość zatrzymali namierzonego opla. Przeszukanie pojazdu dało wynik pozytywny. Kierujący nim mężczyzna przewoził pudło z proszkiem do prania. W nim, obsypany detergentem, był pokaźny pakunek, którego zawartość policjanci szybko sprawdzili. Wstępne testy wykazały, że to marihuana. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonego blisko kilograma suszu wynosi około 30 tys. zł. Narkotykami zajmie się dalej bydgoskie laboratorium kryminalistyczne, które przeprowadzi bardziej szczegółowe badania.

Kierującego autem 35-letniego mieszkańca Janikowa mundurowi zatrzymali w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Policyjne działania i zabezpieczone dowodów w sprawie pozwoliły na postawienie mężczyźnie zarzutu dotyczącego przywozu z zagranicy znacznej ilości narkotyków. Wczoraj (07.08.2014r.) zebrane w aktach śledztwa materiały policjanci przedłożyli prokuratorowi. Nie obyło się też bez wniosku o zastosowanie wobec dilera tymczasowego aresztowania, który to wniosek rozpatrzył najpierw oskarżyciel, a potem sąd. Tego samego dnia mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii stanowi, że za przywóz z zagranicy znacznej ilości narkotyków grozi kara co najmniej 3 lata więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony