Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci obezwładnili agresywnego psa

Data publikacji 08.08.2014

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu uratowali przed pogryzieniem kobietę z dwójką małych dzieci. Funkcjonariusze, wychodząc z budynku prokuratury, zauważyli dużego psa atakującego rodzinę spacerującą z labradorem. Natychmiast ruszyli jej z pomocą. Obezwładnili zwierzę, przytrzymując je do przyjazdu Straży Miejskiej. Właściciel agresywnego czworonoga został ukarany mandatem.

Do niecodziennego zdarzenia doszło 5 sierpnia br. około godziny 14:00 w centrum Wągrowca. Po wyjściu z budynku prokuratury rejonowej policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu zauważyli idącą kobietę z dziećmi. Podczas spaceru towarzyszył im czarny labrador. Po chwili do kobiety podbiegł duży pies, mieszaniec, wyglądem przypominający wilczura. Początkowo pies zaczął atakować labradora. Kiedy kobieta zaczęła jednak rozdzielać psy, agresywny czworonóg skoczył i zaatakował również ją.

Policjanci, widząc tę niebezpieczną sytuację, natychmiast ruszyli młodej matce z pomocą. Jeden z policjantów chwycił agresywnego psa za szyję i skutecznie odciągnął od kobiety. Wraz z drugim policjantem obezwładnili agresywnego psa na chodniku i przytrzymali do czasu przyjazdu Straży Miejskiej.

Jak się później okazało, ten sam pies pół godziny wcześniej pogryzł 64-letnią mieszkankę Wągrowca, która spacerowała ze swoim jamnikiem szorstkowłosym. Wówczas agresywny pies zaczął szarpać jamnika za kark, a gdy właścicielka zaczęła bronić swojego pupila, została pogryziona w rękę i udo. Kobieta z pogryzieniami została przewieziona do szpitala.

Gdy na miejsce zdarzenia przyjechała Straż Miejska, policjanci przekazali im agresywne zwierzę. Po około godzinie ustalono właściciela, który zanim odebrał psa, dostał mandat za nieostrożne trzymanie zwierzęcia.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony