Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za narkotyki

Data publikacji 08.08.2014

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zatrzymali 47-letnią mieszkankę powiatu górowskiego (woj. dolnośląskie). Kobieta ukrywała na strychu mieszkania ponad 1,5 kilograma marihuany. Za posiadanie środków odurzających grozi jej teraz nawet 3 lata więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie ustalili, iż jedna z mieszkanek powiatu górowskiego w województwie dolnośląskim posiada w swoim mieszkaniu znaczne ilości narkotyków. Policjanci wytypowali kobietę przy okazji realizacji sprawy zatrzymania pięciu mężczyzn podejrzanych o kradzież czterech motocykli w Lesznie.

5 sierpnia br. leszczyńscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pojechali pod ustalony wcześniej adres. W mieszkaniu, w którym zastali 47-letnią mieszkankę powiatu górowskiego, ujawnili na strychu worek foliowy z narkotykami. Było w nim 1,5 kg marihuany. W przeszukaniu mieszkania brał udział również policyjny pies tropiący narkotyki.

Policjanci zatrzymali kobietę, która usłyszała zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Na wniosek prokuratury sąd w Głogowie zastosował wobec 47-latki najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci aresztu. Za posiadanie środków odurzających grozi jej kara do 3 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu, KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony