Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci udaremnili transakcję i zabezpieczyli 700 gramów amfetaminy

Data publikacji 08.08.2014

Policjanci z wydziału ds. zwalczania przestępczości pseudokibiców stołecznej komendy udaremnili dokonanie transakcji narkotykowej. W ich ręce wpadło dwóch mężczyzn, podejrzanych o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Funkcjonariusze znaleźli przy nich 50 gramów amfetaminy. Podczas przeszukania w mieszkaniu jednego z nich zabezpieczyli kolejne 650 gramów białej substancji

Stołeczni policjanci z wydziału ds. zwalczania przestępczości pseudokibiców ustalili, że przy jednym z budynków na terenie Ochoty może dojść do transakcji narkotykowej. Funkcjonariusze objęli to miejsce obserwacją. W pewnym momencie podjechał kierowca peugeota, a z budynku wyszedł do niego znajomy, któremu mężczyzna przekazał puszkę. W tym momencie do akcji wkroczyli policjanci. Wylegitymowali obu mężczyzn i sprawdzili zawartość pojemnika. W środku znajdował się foliowy woreczek z 50 gramami białej substancji. Policjanci, po zabezpieczeniu znaleziska, przeprowadzili wstępne badania. Okazało się, że jest to amfetamina. Paweł M. (40 l.) i Cezary M. (32 l.) zostali zatrzymani.

Funkcjonariusze przeszukali mieszkania obu mężczyzn. W lokalu u Cezarego M. znaleźli czarne zawiniątko, a w nim torebkę z białym proszkiem. Wstępne badanie narkotestem wykazało, że było to 650 gramów amfetaminy, którą zabezpieczono.

Po zebraniu materiału dowodowego policjanci przedstawili Pawłowi M. i Cezaremu M. zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Dodatkowo Cezary M. usłyszał zarzut udzielania środków odurzających. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani grozić im może kara pozbawienia wolności do 10 lat. Na razie decyzją sadu obaj zatrzymani trafili na trzy miesiące do aresztu.

(KSP / pl)

 

Powrót na górę strony