Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zmagania policyjnego teamu w Tour de Pologne - znamy wyniki

Data publikacji 08.08.2014

Kolejna edycja Tour de Pologne Amatorów za nami. Po raz pierwszy wystartowała w nim drużyna małopolskiej policji. Czwórka naszych kolarzy: Dariusz Bulanda, Jacek Palka, Robert Siemek i Marek Karkula zameldowała się na mecie w Bukowinie Tatrzańskiej. Najszybszy był Dariusz Bulanda, który pokonał trasę w niespełna godzinę, co dało mu jeden z lepszych wyników w swojej kategorii wiekowej.

Kolarze wystartowali kilkanaście minut przed 10 spod Bukovina Terma Hotel SPA.  Po zjeździe do Poronina nastąpił tzw. start ostry i po przecięciu „zakopianki” uczestnicy wyścigu rozpoczęli pierwszy podjazd pod Ząb. Po kilku kilometrach stromego, sięgającego chwilami 11 procent, podjazdu zjechali przez Sierockie i Leszczyny do Białego Dunajca. Tutaj, po ponownym minięciu drogi krajowej nr 47, wjechali na most nad Białką i rozpoczęli kultowy podjazd z Gliczarowa Dolnego do Gliczarowa Górnego. Słynna ściana, o nachyleniu blisko 23 procent, została przez część kolarzy pokonana z prędkością 5-10 km/h, ci słabsi zmuszeni byli zejść z roweru i pokonać górę „z buta”.

Kilka minut po godzinie 11 pierwsi kolarze minęli linię mety po ostatnim podjeździe w Bukowinie. Także i przedstawiciele małopolskiej policji. Jako pierwszy blisko 40-kilometrową trasę pokonał Dariusz Bulanda z czasem 1:06:54, kolejni zameldowali się Jacek Palka (czas : 1:17:31), Marek Karkula (czas : 1:19:10) i Robert Siemek (czas : 1:21:53)

- Najtrudniejszy był Gliczarów. Góra stroma, do tego trzeba było uważać na tych, którzy zeszli z rowerów i blokowali wąski przejazd. Równie ważna była uwaga podczas zjazdów, gdzie jechało się chwilami ponad 80 km/h. Świetna impreza, zaszczyt to był wielki z napisem „małopolska policja” uczestniczyć w wyścigu - mówił na mecie uśmiechnięty Dariusz Bulanda.

W wyścigu nie wziął udział piąty zawodnik policyjnej grupy, asp. Łukasz Czyż – z powodu poważnej infekcji musiał zrezygnować z uczestnictwa

Patronat nad występem przedstawicieli małopolskiej policji objął nadinsp. Mariusz Dąbek, Małopolski Komendant Wojewódzki Policji. Szef małopolskiej policji jest również członkiem Komitetu Honorowego 71. Tour de Pologne.

Sylwetki zawodników

(KWP w Krakowie / mg)

 

Powrót na górę strony