Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 2 tysiące porcji narkotyków przechwycili policjanci – zatrzymany trafił do aresztu

Data publikacji 09.08.2014

Funkcjonariusze ze zgorzeleckiej polsko-niemieckiej policyjnej grupy NYSA zatrzymali mężczyznę w wieku 39 lat, podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Policjanci zabezpieczyli ponad 2 tysiące porcji narkotyków.

Policjanci z grupy NYSA prowadząc działania wymierzone przeciwko przestępczości narkotykowej zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Zatrzymany to 39-letni mieszkaniec Zgorzelca.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, iż 39-letni mieszkaniec Zgorzelca może posiadać środki odurzające. W pomieszczeniach piwnicznych, należących do zatrzymanego, policjanci znaleźli worek z zawartością białej substancji, a także suszu roślinnego. Po badaniach przeprowadzonych przez policyjnych specjalistów okazało się, że jest to metamfetamina oraz marihuana. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 2 tysiące porcji narkotyków.

Mężczyzna został zatrzymany i - na wniosek prokuratury - 8 sierpnia 2014 r. sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość - nawet do 10 lat.

 

(KWP Wrocław / mb)

Powrót na górę strony