Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca autokaru jechał w nocy bez świateł. Uszkodził kilka pojazdów

Data publikacji 09.08.2014

Dzisiaj w nocy ok. godz. 2.00 dolnośląscy policjanci otrzymali zgłoszenie o pirackiej jeździe kierowcy autobusu na drodze nr 5 w okolicach Wrocławia. Na miejsce skierowany został natychmiast patrol Policji. Funkcjonariusze w miejscowości Ligota Piękna zatrzymali kierowcę autokaru, 47-letniego mieszkańca województwa wielkopolskiego. Badanie w szpitalu wykazało u niego prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Z przeprowadzonych na miejscu ustaleń wynika, że autobus jechał w nocy bez włączonych świateł, jechał w kierunku Poznania i na odcinku ok. 6 kilometrów (od miejscowości Psary do miejscowości Ligota Piękna) uszkodził lub zepchnął do rowu inne pojazdy, w tym 3 auta osobowe i samochód ciężarowy. Swoją jazdę kierowca autokaru zakończył w rowie, gdy po zderzeniu z samochodem ciężarowym  próbował jeszcze cofnąć. Na szczęście autokarem nie była przewożona żadna wycieczka, a w środku znajdował się tylko dodatkowy kierowca. Od obu mężczyzn wyczuwalna była silna woń alkoholu. Przeprowadzone w szpitalu badanie stanu trzeźwości 47-letniego mężczyzny wskazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

W wyniku tego „rajdu” do szpitala trafiły trzy osoby: kierowca autobusu, kierowca samochodu ciężarowego oraz pasażerka jednego z aut osobowych. Ruch na drodze nr 5 w okolicach Ligoty Pięknej był wstrzymany do godz. 7.00. W tym czasie funkcjonariusze wyznaczyli dla kierowców objazdy.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.
 

(KWP Wrocław / mb)

Powrót na górę strony