Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 09.08.2014

Grodziscy kryminalni zatrzymali Błażeja S. Mężczyzna najprawdopodobniej zaatakował swojego pracodawcę, zadając mu kilkanaście ciosów nożem w różne części ciała. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w czwartek. Policjanci zostali wezwani do miejscowości Zaręby, gdzie na jednej z ulic leżał zakrwawiony mężczyzna. Wezwane na miejsce pogotowie zabrało 43- latka do szpitala.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni. Funkcjonariusze ustalili, że 43-latek odwoził swojego pracownika do miejsca zamieszkania. W czasie podróży młody mężczyzna poprosił swojego szefa o zatrzymanie samochodu. Gdy tylko zatrzymał pojazd, napastnik zaatakował go nożem. Okaleczonego mężczyznę pozostawił w lesie, a sam zabrał samochód, pieniądze oraz karty bankomatowe ofiary, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia.

Policjanci, znając tożsamość sprawcy, od razu rozpoczęli poszukiwania. Błażej S. ukrywał się przed funkcjonariuszami. Został zatrzymany, gdy przyszedł do mieszkania ofiary, w celu odnalezienia kodów pin do skradzionych kart. 21-latek wskazał policjantom miejsce popełnienia przestępstwa oraz potwierdził, że to właśnie odnalezionym tam nożem zaatakował swojego pracodawcę.

Błażej S. prawdopodobnie usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KSP / mb)

Powrót na górę strony