Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpiecznie na meczu Stomil Olsztyn – GKS Tychy

Data publikacji 10.08.2014

Na stadionie miejskim w Olsztynie odbył się mecz piłkarski pomiędzy pierwszoligowymi zespołami z Olsztyna i Tych. Nad prawidłowym przebiegiem spotkania czuwali policjanci z Oddziału Prewencji KWP w Olsztynie oraz Bydgoszczy, a także Nieetatowe Pododdziały Policji. Drogi dojazdowe do stadionu zabezpieczali funkcjonariusze ruchu drogowego. Policjanci nie odnotowali żadnych poważnych incydentów.

9 sierpnia o godz. 17.00 na stadionie przy ul. Piłsudskiego  w Olsztynie rozpoczął się mecz pomiędzy pierwszoligowymi drużynami z  Olsztyna i  Tych. Już od wczesnych godzin porannych policjanci z olsztyńskiego Oddziału Prewencji Policji przygotowywali się na przyjazd kibiców ze Śląska, których, by nie doszło do żadnego incydentu, konwojowali od granic województwa. Również zaangażowani w zabezpieczenie meczu byli policjanci z Oddziałów Prewencji Policji z Bydgoszczy, którzy przyjechali ze swoimi kibicami na mecz.

W zabezpieczenie zaangażowani byli również policjanci wchodzący w skład Nieetatowych Pododdziałów Policji z Olsztyna, Mrągowa, Szczytna i Kętrzyna, a także kryminalni. Nie zabrakło również przewodników z psami. Funkcjonariusze ruchu drogowego dbali o to, by ruch na drogach dojazdowych, skrzyżowaniach odbywał się bez utrudnień, tak, by każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu.

Ostatecznie mecz, na którym było około 3 tys. kibiców, przebiegał spokojnie, w sportowej atmosferze. Policjanci nie odnotowali żadnych poważnych incydentów.

(KWP w Olsztynie / mj)

Powrót na górę strony