Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Justyna Kozdryk mistrzynią Europy

Data publikacji 11.08.2014

Justyna Kozdryk, pracownica cywilna Komendy Powiatowej Policji w Grójcu, wywalczyła w czeskim Pilznie tytuł mistrzyni Europy w podnoszeniu ciężarów. To kolejny sukces sportowy naszej koleżanki. Gratulujemy!

W rozgrywanych w Czechach mistrzostwach Justyna Kozdryk rywalizowała w kategorii wagowej do 47 kilogramów. Podniosła sztangę o ciężarze 115 kg i była bezkonkurencyjna. Ostatecznie srebrny medal przypadł w udziale reprezentantce Ukrainy, a po brąz sięgnęła Francuzka. W tym roku to już kolejne zawody, z których grójecka sportsmenka wróci z medalem. Nasza koleżanka zdobyła już wicemistrzostwo świata w Dubaju, srebrny medal na mistrzostwach świata pełnosprawnych w Danii, a także mistrzostwo Polski w Tarnobrzegu.

Justyna Kozdryk, na co dzień reprezentantka Kraski Jasieniec i Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Start”, pracuje jako pracownik cywilny Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. Z wykształcenia jest pedagogiem. Ukończyła Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie o specjalności surdopedagogika.

Swoją mistrzowską karierę rozpoczęła w 1999 roku. Wtedy to, po raz pierwszy, za namową swojej starszej siostry, trafiła do profesjonalnej siłowni klubu sportowego. Tam też jej nieprzeciętną siłę zauważył trener Mirosław Malec. Tak rozpoczęła się jej sportowa kariera w wyciskaniu sztangi. Jest wielokrotną medalistką mistrzostw Polski, Europy i Świata, a także srebrną medalistką paraolimpiady w Pekinie.

(KWP w Radomiu / pl)

 

Powrót na górę strony