Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Twierdził, że jest przetrzymywany i zażądał pieniędzy za swoje uwolnienie

Data publikacji 11.08.2014

Policjanci z wydziału kryminalnego z komendy w Otwocku rozwiązali sprawę zmuszenia do zapłaty za uwolnienie osoby. Okazało się, że zatrzymany na terenie Warszawy w policyjnej zasadzce 24-letni mężczyzna sam wymyślił i zaplanował swoje "uprowadzenie", a wpadł przy próbie odbioru zażądanych pieniędzy. Grozi mu teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Przez kilka godzin funkcjonariusze z wydziału kryminalnego z Otwocka  prowadzili działania operacyjne na terenie Warszawy, mające na celu uwolnienie osoby rzekomo przetrzymywanej wbrew swej woli i zatrzymanie sprawców.

Dzień wcześniej kryminalni otrzymali informację, że w mieszkający od kilku miesięcy w Otwocku 24- letni mężczyzna przebywa w Warszawie wbrew swej woli i w zamian za jego uwolnienie zażądano pieniędzy. Z zebranych przez mundurowych informacji wynikało, że pewna suma został już przekazana, jednak nie doprowadziło to do uwolnienia 24-latka. W Warszawie, podczas policyjnej zasadzki, funkcjonariusze podczas odbioru kolejnej transzy okupu zatrzymali młodego mężczyznę.

Szybko okazało się, że pieniądze z umówionego wcześniej miejsca odebrał sam "poszkodowany". Mężczyzna przyznał się, że żądanie okupu wymyślił i przeprowadził on sam. 24- latek trafił do policyjnej celi. Odzyskano również część pieniędzy. Za przestępstwo, którego się dopuścił, grozi mu teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

(KSP / pl)

 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 7.12 MB)

Powrót na górę strony