Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjną motorówką w rejs po Wiśle

Data publikacji 11.08.2014

Pani Joanna wraz z mężem i synem popłynęli w rejs po Wiśle policyjną motorówką. Tę nie lada atrakcję można było wylicytować podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pani Joanna wraz z mężem i synem popłynęła wczoraj (10.08.14) w rejs po Wiśle policyjną motorówką. Tę wyjątkową wycieczkę przekazał w styczniu tego roku na licytację 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Komendant Miejski Policji w Toruniu insp. Antoni Stramek. Rejs okazał się nie lada atrakcją.

Motorówka, która zabrała uczestników w podróż, to hybrydowa łódź Parker 630, z zaburtowym, czterosuwowym silnikiem Veradomerkury, posiadająca 200 KM. Wyposażona jest w urządzenie GPS,  radar, oraz echosondę umożliwiającą pływanie w trudnych warunkach atmosferycznych lub w nocy. Osiąga  prędkość do  80 km/h i toruński garnizon wzbogacił się o nią w październiku 2011 r.

W ramach  rejsu policyjną motorówką pani Joanna wraz z mężem i synem mogli obejrzeć z bliska nowy most na Wiśle, Kępę Bazarową i miejsca niedostępne z brzegu dla pieszych i innych obiektów pływających oraz wpłynąć do ujścia rzeki Drwęcy, skąd można zobaczyć m.in. ruiny Zamku w Kaszczorku. Taki rejs to znakomita okazja, aby zrobić pamiątkowe zdjęcia na tle Starówki i obu toruńskich mostów. Szczęśliwym posiadaczom voucheru w ich podróży, jako sternik, towarzyszył mł. asp. Marek Tokarski. Taka podróż Wisłą to także niecodzienna możliwość zadawania pytań o policyjny warsztat, tajemnicze miejsca na wodzie i przybrzeżu oraz niebezpieczną pracę toruńskich „wodniaków”.

(KWP w Bydgoszczy / pl)

 

Powrót na górę strony