Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawcę strzelaniny

Policjanci z Jarocina zatrzymali mężczyznę, który postrzelił współwłaściciela jednego z komisów. Po pościgu w okolicy miejscowości Wałków funkcjonariusze zajechali drogę napastnikowi. Ten zaczął strzelać. Policjanci odpowiedzieli ogniem.

Wszystko rozpoczęło się ok. godziny 9:00. Na teren jednego z komisów w Jarocinie przyjechał 51-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego. Z niewiadomych powodów zaczął strzelać z broni myśliwskiej. Zranił jednego ze współwłaścicieli, a następnie zaczął uciekać.

W pościg ruszyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Napastnik mimo dawanych sygnałów do zatrzymania nie reagował. Funkcjonariusze zdołali go wyprzedzić i zajechali mu drogę, uniemożliwiając dalszą jazdę. Kiedy wybiegli z radiowozu, mężczyzna zaczął do nich strzelać.

Policjanci, będąc w bezpośrednim zagrożeniu życia oraz wiedząc, że 51-latek ranił już jedną osobę, odpowiedzieli ogniem. Mężczyzna został trafiony. Żaden z policjantów nie został ranny.

Obaj postrzeleni, współwłaściciel komisu i napastnik,  zostali przewiezieni do szpitala. Pozostają pod opieką lekarzy. Mężczyzny, który strzelał, pilnują policjanci. Na miejscu zdarzenia działają policyjni technicy. Obecny jest też prokurator, który nadzoruje czynności.

(KWP w Poznaniu/ pl)

 

Powrót na górę strony