Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany pseudokibic wpadł w Szkocji

Data publikacji 12.08.2014

Poszukiwany czterema Europejskimi Nakazami Aresztowania 34-letni Andrzej G. wpadł w ręce policjantów z Wydziału do spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Stołecznej Policji. Mężczyzna poszukiwany był od 2010 r. między innymi w związku z podejrzeniami o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Intensywna i systematyczna praca policjantów z Komendy Stołecznej Policji zajmujących się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców przyniosła efekt w postaci zatrzymania 34-latka poszukiwanego czterema ENA. Dzięki współpracy ze szkocką policją mężczyzna trafił teraz do aresztu w Edynburgu. Oczekuje tam na decyzję w sprawie ekstradycji, aby odbyć wyroki za rozboje i kradzież z włamaniem. Prokuratura Apelacyjna w Warszawie prowadzić będzie też wobec niego czynności w związku z podejrzeniem o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym.

Mężczyzna poszukiwany był przez policjantów od dłuższego czasu. Unikał kontaktu z policją, aby nie trafić do zakładu karnego. Policjanci z Wydziału ds.  Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców ustalili, że poszukiwany będzie przebywać na terenie Edynburga. Gdy zobaczyli mężczyznę na jednej z ulic, natychmiast przystąpili do działania i wskazali poszukiwanego, który został zatrzymany przez szkockich funkcjonariuszy. Początkowo podał on fałszywe dane osobowe, jednak po rozmowie z polskimi policjantami przyznał się do prawdziwej tożsamości. Funkcjonariusze będą sprawdzać czy mężczyzna nie ma na koncie innych przestępstw dokonanych na terenie Wielkiej Brytanii.

Zatrzymany ma do odbycia 5 lat i 4 miesiące pozbawienia wolności. Udział w zorganizowanej grupie przestępczej podlega natomiast karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. 

(KSP / pl)

Powrót na górę strony