Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

7000 porcji marihuany i ciastka

Data publikacji 12.08.2014

Dzierżoniowscy policjanci ujawnili znaczną ilość narkotyków, zlikwidowali plantację marihuany i zabezpieczyli sprzęt do jej przetwarzania. Zatrzymano dwie osoby związane z tym procederem. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

8 sierpnia 2014 roku funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie ustalili, że w piwnicy jednego z bloków mieszkalnych na terenie miasta mogą znajdować się spore ilości narkotyków. Policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzewanych o wytwarzanie i posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Podczas przeszukania piwnicy i mieszkania funkcjonariusze ujawnili ilość marihuany, z której można by uzyskać ponad 7 tysięcy handlowych porcji. Policjanci znaleźli także 90 ciastek nasączonych wywarem uzyskanym z przetwarzania tego narkotyku oraz blisko 24 gramy haszyszu. Funkcjonariusze zabezpieczyli również samochód jednego z zatrzymanych oraz pieniądze - 3000 złotych pochodzące ze sprzedaży narkotyków.

Okazało się, że ujawniona marihuana pochodzi z uprawy prowadzonej przez jednego z zatrzymanych na nieużytku rolnym w okolicach miasta. Policjanci zabezpieczyli na tej plantacji 30 krzewów konopi w różnej fazie wzrostu, a także sprzęt do podlewania.

Zatrzymane osoby usłyszały już zarzuty dotyczące przetwarzania i posiadania znacznych ilości narkotyków, dodatkowo jeden z mężczyzn usłyszał zarzut uprawy konopi. Wobec niego Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Wobec drugiego mężczyzny zastosowano dozór Policji i poręczenie majątkowe.

Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
 
(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony