Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymane kobiety podejrzane o oszustwo

Data publikacji 12.08.2014

Cztery mieszkanki województwa pomorskiego wykorzystały do oszustwa akcję promocyjną jednej z sieci supermarketów. Kobiety chowały na terenie sklepu artykuły z krótkimi terminami ważności. Po kilkunastu dniach wracały, żądając od obsługi marketu bonów towarowych za odnalezienie na półkach przeterminowanych towarów. Zebrany przez policjantów z Komendy Miejskiej w Kaliszu materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie kobietom zarzutu oszustwa.

Cztery mieszkanki województwa pomorskiego zostały zatrzymane w środę, 6 sierpnia na terenie jednego z kaliskich marketów. Ochrona placówki handlowej podejrzewała, że kobiety dopuściły się oszustwa. Przybyli na miejsce funkcjonariusze KMP w Kaliszu ustalili schemat działania przestępczego kwartetu. Kobiety przyjechały do Kalisza kilka tygodni wcześniej. Wtedy też przeszukując sklepowe półki wybierały towary z krótkimi datami przydatności do spożycia. Następnie te produkty chowały w trudno dostępnych miejscach na terenie marketu. Po upływie terminów ważności kobiety wróciły do sklepu. Odszukały wcześniej schowane artykuły i zgodnie z warunkami akcji promocyjnej żądały rekompensaty w formie bonów towarowych.

Kobiety zostały ujęte przez pracowników ochrony marketu i przekazane w ręce kaliskich stróżów prawa. Okazało się, że są to trzy mieszkanki Gdańska oraz mieszkanka Tczewa w wieku od 29 do 31 lat. Kobiety bardzo dokładnie zaplanowały swoje działania, świadczy o tym odnaleziony podczas przeszukania zeszyt z zapisanymi miejscami ukrycia towarów. Wszystkie usłyszały zarzuty oszustwa. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat więzienia. Wobec podejrzanych Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczone, że mieszkanki województwa pomorskiego usłyszą kolejne zarzuty. Policjanci podejrzewają, że kobiety mogły dopuścić się podobnych przestępstw na terenie całego kraju.

(KWP w Poznaniu / pl)

Powrót na górę strony