Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione pojazdy

Data publikacji 12.08.2014

W niedzielę (10 sierpnia) strzeleccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego odzyskali skradzionego dzień wcześniej na terenie Niemiec dostawczego volkswagena i sportowy motocykl w sumie warte około 40 tys. złotych. Kradzionym autem jechał 32-letni mieszkaniec województwa lubuskiego, który został zatrzymany. Teraz odpowie przed sądem.

W niedzielę nad ranem (10 sierpnia) policjanci patrolując drogi w gminie Drezdenko zauważyli stojący na poboczu samochód na niemieckich numerach rejestracyjnych. W aucie siedział mężczyzna, który na widok stróżów prawa zaczął się nerwowo zachowywać. Policjanci zaniepokojeni jego zachowaniem podjęli interwencję. Wtedy mężczyzna wybiegł z auta i zaczął uciekać na pobliskie pole. Mundurowi pobiegli za uciekającym i po krótkim pościgu zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że jest to 32-letni mieszkaniec województwa lubuskiego.

Policjanci ustalili, że dostawczy volkswagen został skradziony dzień wcześniej na terenie Niemiec. Mundurowi znaleźli w części ładunkowej tego auta sportowy motocykl, który też okazał się kradziony. Wartość obu pojazdów to około 40 tys. złotych. Dostawczy volkswagen i motocykl zostały zabezpieczone, a zatrzymany przewieziony do policyjnego aresztu. Policjanci zabezpieczyli także trzeci pojazd, którego prawdopodobnie użyto do kradzieży odzyskanych pojazdów. Następnego dnia zatrzymany usłyszał zarzuty, teraz tłumaczyć się będzie przed sądem.

(KWP w Gorzowie Wielkopolskim / pl)

 

 

Powrót na górę strony