Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukrył narkotyki w mieszkaniu i lesie

Data publikacji 12.08.2014

Goleniowscy policjanci zatrzymali 47-latka podejrzanego o posiadanie i udzielanie narkotyków. Najpierw funkcjonariusze zabezpieczyli amfetaminę w mieszkaniu mężczyzny, a następnie odnaleźli zakopane lesie ponad 400 gramów amfetaminy. 47-latek usłyszał już zarzuty, decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami. Za popełnione czyny grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci  z goleniowskiej komendy  ustalili, że jeden z mieszkańców Goleniowa posiada i handluje  narkotykami. Kryminalni ustalili adres, a następnie przeszukali mieszkanie zajmowane przez 47-latka. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych należących do mężczyzny funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli schowany w kuchni woreczek, w którym znajdowało się ponad 26 gramów amfetaminy.

Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Podczas dalszych czynności kryminalni ustalili, że zabezpieczone narkotyki to prawdopodobnie nie jedyne, jakie mężczyzna posiadał. Wnikliwa praca operacyjna funkcjonariuszy  pozwoliła ustalić miejsce, gdzie przechowywane były  kolejne środki psychotropowe. Okazało się, że mężczyzna ukrył ponad 400 gramów amfetaminy w lesie  znajdującym się na terenie Goleniowa. Zapakowane do worka narkotyki zakopane były w ziemi pod runem leśnym.

Zatrzymany usłyszał łącznie 4 zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Dotyczą one  posiadania narkotyków i udzielania ich innym osobom nawet kilkudziesięciokrotnie. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanych czynów.

Wobec 47-latka zastosowano środek zapobiegawczy, decyzją sądu mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi  za kratkami.

Za popełnione  przestępstwa grozi mu  nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
 
(KWP w Szczecinie / mj)

Powrót na górę strony