Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szkwał i akcja ratownicza wodniaków

Data publikacji 12.08.2014

Policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu uratowali dwóch mężczyzn i kobietę, którzy nie zdążyli spłynąć żaglówką z Jeziora Kierskiego przed burzą. Silny wiatr i wysoka fala przechyliły łódź, w wyniku czego nabrała wody. Przestraszonych żeglarzy mundurowi odholowali do brzegu.

Niedzielne popołudnie minęło w Wielkopolsce pod znakiem silnych burz, nawałnic i gradu. Wszystkie wielkopolskie służby ratownicze i porządkowe od wieczora do rana pracowały, usuwając szkody wyrządzone przez żywioł. Policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu podczas burzy z gradem podjęli akcję ratowniczą na Jeziorze Kierskim.

10 sierpnia br. już od godzin popołudniowych mundurowi pływali po Jeziorze Kierskim, ostrzegając żeglarzy i wypoczywających na łódkach o zbliżającym się załamaniu pogodowym. Nie wszyscy amatorzy sportów wodnych zdążyli jednak spłynąć do brzegu na czas. Gdy burza przybrała na sile na jeziorze pojawił się szkwał. Żaglówka kabinowa znajdująca się 100 metrów od pomostu przechyliła się i nabrała wody. Załoga – dwóch mężczyzn i kobieta szli pod wodę.

Funkcjonariusze z policyjnej motorówki obserwowali w tym czasie jezioro. Natychmiast ruszyli na ratunek tonącym ludziom. Wystraszonych żeglarzy mundurowi wzięli na swoją łódź i odholowali wraz z żaglówką do brzegu. Jeden z mężczyzn miał lekkie obrażenia, które policjanci na miejscu opatrzyli. Dzięki szybkiej i zdecydowanej akcji ratowniczej policyjnych wodniaków po raz kolejny nie doszło do tragedii.

(KWP w Poznaniu / pl)

 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.57 MB)

Powrót na górę strony