Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany nie zatrzymał się do kontroli

Data publikacji 12.08.2014

Wczoraj (11 sierpnia) drezdeneccy policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca Dobiegniewa poszukiwanego przez Policję. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się również, że ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Kilka minut po godzinie 14.00 policjanci patrolując ulice Drezdenka zauważyli czerwone renault megane, którego kierowca był im znany z wcześniejszych interwencji i jednocześnie był wystawiony nakaz doprowadzenia mężczyzny do zakładu karnego. Mundurowi przy pomocy sygnałów świetlnych i dźwiękowych podali kierującemu polecenie do zatrzymania się. Mężczyzna na ich widok gwałtownie zmienił tor jazdy, nie stosując się do poleceń wydawanych prze policjantów. W trakcie pościgu 32-letni kierowca wjechał na bocznicę kolejową i przy próbie włączenia się do ruchu, zderzył się niegroźnie z innymi pojazdami. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnego 32-latka i przewieźli do policyjnego aresztu. Mundurowi ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany i ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Teraz odpowie przed sądem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, brak reakcji na sygnały do zatrzymania się do kontroli drogowej oraz niezastosowanie do zakazu prowadzenia pojazdów.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Powrót na górę strony