Policjant z Wyszkowa wicemistrzem świata filipińskich sztuk walki

Data publikacji 13.08.2014

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie zdobył tytuł wicemistrza świata w walce na kije podczas XIII Mistrzostw Świata Filipińskich Sztuk Walki, które odbyły się w dniach 23-27 lipca 2014 roku na Węgrzech.

W dniach 23 – 27 lipca 2014 roku w Debreczynie na Węgrzech odbyły się XIII Mistrzostwa Świata Filipińskich Sztuk Walki WEKAF. W składzie 12-osobowej kadry narodowej reprezentującej Polskę znalazł się policjant wyszkowskiej jednostki Policji sierż sztab. Piotr Gołębiewski. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Pucharu Europy z 9-letnim stażem służby w Policji tym razem stanął na podium Mistrzostw Świata, zdobywając srebrny medal i tytuł wicemistrza.

W Mistrzostwach Świata brało udział pond 600 zawodników z 16 krajów. Policjant z Wyszkowa startował w kategorii wagowej 90 kilogramów. Turniej, prowadzony na bardzo wysokim poziomie sportowym, wyłonił najlepszych z najlepszych – na najwyższym podium stanął brat bliźniak wyszkowskiego policjanta - Paweł, natomiast brąz należał do reprezentanta Węgier.

Mistrz – policjant, sporty walki trenuje systematycznie od 17 lat. Na co dzień prowadzi również zajęcia z samoobrony dla dzieci i młodzieży. Jego wielki wysiłek sportowy, realizowany w formie pasji doprowadził go do sukcesu i tytułu Wicemistrza Świata.