Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Hunter i Aki są najzdolniejsi

Data publikacji 14.08.2014

Dwa psy patrolowo-tropiące garnizonu lubuskiego wraz ze swoimi przewodnikami będą walczyć o tytuł najlepszego w kraju. Zielonogórsko-gorzowski duet został wyłoniony z eliminacji wojewódzkich rozegranych w Zielonej Górze.

Rozegrany turniej w Zielonej Górze nie był tylko walką o tytuł najlepszego. Chociaż dwójka przewodników wraz ze swoimi czworonogimi partnerami wyjadą reprezentować województwo lubuskie w mistrzostwach Polski, to funkcjonariusze podkreślali, że najważniejsze dla nich jest samo spotkanie. 15 policjantów z psami pojawiło się w południowej części naszego regionu, aby wymienić się uwagami i doświadczeniem, a także sprawdzić umiejętności swoich zwierzaków. Dla wszystkich była to szansa na podniesienie swoich kwalifikacji. Warto wspomnieć, że dla tej szczególnej grupy policjantów praca przewodnika to nie tylko służba, ale także pasja.

Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Ryszard Wiśniewski objął turniej swoim patronatem. Funkcjonariusze wraz ze swoimi czworonogami mieli do wykonania kilka zadań. W komisji oceniającej znaleźli się jedni z najbardziej doświadczonych przewodników naszego regionu. Policjanci rozpoczęli swoje zmagania na terenie lotniska w Przylepie, gdzie pies musiał szukać śladów. Już na terenie zielonogórskiej komendy przeprowadzono kolejne konkurencje. Polecenia „siad”, „równaj” czy „waruj” to jedne z podstawowych, które psy uczą się w czasie półrocznego szkolenia specjalistycznego, a które tutaj były szczegółowo oceniane. Do najbardziej widowiskowych, ale jednocześnie bardzo wymagających należało zatrzymanie przez psa uciekiniera. Sprawność czworonogich funkcjonariuszy sprawiła, że ucieczka pozoranta trwała tylko kilka chwil. Po każdym prawidłowo wykonanym zadaniu każdy pies mógł liczyć na nagrodę i chwilę zabawy.

Spośród 15 przewodników najlepszymi okazali się być mł. asp. Kamil Wróblewski z zielonogórskiej komendy wraz z Hunterem oraz st. sierż. Tomasz Sobkowiak z psem Aki. Obydwaj funkcjonariusze wyjadą 30 września do Sułkowic, gdzie będą reprezentować garnizon lubuski na Kynologicznych Mistrzostwach Polski. Wierzymy, że Hunter i Aki będą godnie reprezentować nasze województwo.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Powrót na górę strony