Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

20 punktów karnych za stworzenie groźnej sytuacji na drodze

Data publikacji 14.08.2014

25-latek kierujący fordem focusem na przejściu dla pieszych ominął pieszego, wjechał na pas jezdni, którym poruszały się pojazdy w przeciwnym kierunku, rozmawiając w trakcie tych manewrów przez telefon komórkowy. Świadkami zachowania młodego kierowcy byli policjanci, którzy natychmiast interweniowali, a groźną sytuację zarejestrował miejski monitoring.

W Sokołowie Podlaskim, na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 62 i 53, kierujący fordem focusem, widząc na przejściu dla pieszych mężczyznę, nie tylko nie zatrzymał się, ale nawet nie zwolnił i w niebezpieczny sposób ominął przechodnia. Kierowca przekroczył linię ciągłą i wjechał na pas, którym poruszały się pojazdy w przeciwnym kierunku. Świadkami zdarzenia byli policjanci, którzy w tym samym momencie nadjechali radiowozem nieoznakowanym z przeciwka.

Gdy funkcjonariusze zatrzymali 25-latka, ten tłumaczył się, że nie zdołał się zatrzymać, gdyż rozmawiał przez telefon.

Za popełnione wykroczenia na kierującego nałożono mandat karny w wysokości 700 zł. Otrzymał też 20 punktów karnych.

Zachowanie 25-latka na drodze, jest przykładem drastycznego ignorowania przepisów i lekceważenia bezpieczeństwa swojego i innych osób. Właśnie taka postawa stanowi największe zagrożenie na drogach.

(KWP w Radomiu / mj)

Film 20 punktów karnych za stworzenie groźnej sytuacji na drodze

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik 20 punktów karnych za stworzenie groźnej sytuacji na drodze (format flv - rozmiar 2.88 MB)

Powrót na górę strony