Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku 2014"

Data publikacji 14.08.2014

Przez dwa dni policjanci z garnizonu stołecznego rywalizowali o miano najlepszej pary patrolowo – interwencyjnej w zawodach policjantów prewencji – Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku 2014". Najlepsi okazali się policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV mł. asp. Paweł Woźniak oraz sierż. Paweł Maciak.

 W zawodach wzięły udział 23 policyjne pary, które na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców oraz turystów odwiedzających stolicę i ościenne powiaty. Swoich reprezentantów w zawodach o tytuł najlepszego „Patrolu Roku 2014” wystawiły wszystkie komendy rejonowe i powiatowe warszawskiego garnizonu, a także komisariaty specjalistyczne, Wydziały Wywiadowczo Patrolowy oraz Ochrony Placówek Dyplomatycznych i Oddział Prewencji Policji w Warszawie.

Celem zawodów „Patrol Roku 2014” jest poszerzenie wiedzy policjantów oraz doskonalenie ich umiejętności. Policjanci musieli zmierzyć się nie tylko z przeprowadzaniem interwencji policyjnych i udzielaniem pierwszej pomocy czy testem wiedzy zawodowej, ale także ze stosowaniem technik obezwładniania osób, policyjnym torem przeszkód oraz strzelaniem sytuacyjnym, podczas którego oddawali strzały zza zasłony do tarcz strzeleckich. Konkurencje wymagały od funkcjonariuszy wykorzystania wiedzy teoretycznej i sprawności fizycznej, a także przede wszystkim umiejętności pracy w zespole.

Poszczególne zadania były punktowane oddzielnie. Suma zdobytych punktów pozwoliła na wyłonienie najlepiej przygotowanych, profesjonalnie podchodzących do służby policjantów prewencji. W klasyfikacji tegorocznej edycji konkursu pierwsze miejsce zajęła para z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV, którą reprezentowali: mł. asp. Paweł Woźniak oraz sierż. Paweł Maciak, na drugiej pozycji uplasowała się para patrolowo - interwencyjna z Komisariatu Kolejowego Policji w składize st. sierż. Janusz Czajkowski i st. post. Marcin Załuga, trzecie miejsce zajęli: sierż. Piotr Alwas i sierż. Adam Muchyński z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim.

(KSP / pl)

Powrót na górę strony