Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli podrobioną odzież

Data publikacji 14.08.2014

Prawie 5 tys. sztuk odzieży o wartości ponad 500 tys. złotych zabezpieczyli policjanci stołecznego wydziału dw. z przestępczością gospodarczą na terenie bazaru w Wólce Kosowskiej. Zabezpieczona odzież była oznaczona zastrzeżonymi znakami towarowymi. Właściciele najprawdopodobniej usłyszą zarzuty za wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi. Grozić im może do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą w komendzie stołecznej udali się do centrum handlowego w Wólce Kosowskiej. Z posiadanych informacji wynikało, że na bazarze są oferowane do sprzedaży towary, których jakość i niskie ceny mogą wskazywać na to, że naniesione na nie znaki towarowe znanych światowych producentów nie są autentyczne.

Funkcjonariusze skontrolowali kilka stanowisk na bazarze. W jednym z pawilonów handlowych znaleźli szeroki asortyment odzieży. Ubrania miały znaki towarowe znanych firm. Policjanci zabezpieczyli prawie 5 tysięcy sztuk odzieży znanych marek. Biegły wyda teraz opinię o jakości towarów. Określi również ich rzeczywistą wartość. Wstępnie oszacowano wartość towaru na około 500 tysięcy złotych.

Policjanci zatrzymali 23-letniego obywatela Turcji oraz 36-letnią Wiolettę K. Niewykluczone, że usłyszą oni zarzuty wprowadzenia do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi. Zgodnie z ustawą grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mj)

Powrót na górę strony