Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla jarocińskich policjantów

Data publikacji 14.08.2014

Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Michał Domagalski spotkał się 13 sierpnia z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, którzy brali bezpośredni udział w pościgu za sprawcą postrzelenia przedsiębiorcy z Jarocina i doprowadzili do jego zatrzymania.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Michał Domagalski przyjechał do Jarocina, by podziękować policjantom, którzy w poniedziałek z narażeniem własnego zdrowia i życia doprowadzili do zatrzymania sprawcy postrzelenia przedsiębiorcy z Jarocina. Podczas spotkania odczytał adres okolicznościowy Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. dr Rafała Batkowskiego. Za godną naśladowania i pochwały postawę, policjanci zostali też wyróżnieni przez szefa wielkopolskich policjantów nagrodami pieniężnymi.

Komendant Domagalski podziękował policjantom za wzorową postawę, ofiarność i zaangażowanie w wykonywaniu obowiązków służbowych.: „Swoją postawą w pełni zrealizowaliście słowa roty: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Jest mi niezmiernie miło, ze mogłem dzisiaj przyjechać tutaj, by wyróżnić policjantów za ich działania, za podjęcie dynamicznej akcji i za to, że nie baliście się użyć broni. Jesteśmy po to, by zapobiegać popełnianiu przestępstw, a gdy to jest niemożliwe, by zatrzymywać sprawców.”

Komendant podkreślił, że policjant jest reprezentantem prawa i praworządności, dla którego bezpieczeństwo obywateli jest rzeczą najważniejszą, i że nikt nie ma prawa podnieść ręki na policjanta. Podczas spotkania z policjantami nawiązał także do niedzielnego pościgu za kierowcą, który swoim zachowaniem stwarzał realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Słowa podziękowania za służbę z narażeniem własnego życia wyraził także bezpośredni przełożony jarocińskich policjantów Komendant Powiatowy Policji w Jarocinie  mł. insp. Krzysztof Rzepczyk.

Policjanci biorący udział w zatrzymaniu przestępcy odebrali też życzenia i gratulacje od policjantów obecnych na spotkaniu.

(KWP w Poznaniu / bf)

Powrót na górę strony