Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za usiłowanie zabójstwa – po zatrzymaniu trafił do aresztu

Data publikacji 14.08.2014

Od 12 lat pozbawienia wolności nawet do kary dożywotniego więzienia grozi 23-letniemu mieszkańcowi Świdnicy, który oblał płynem łatwopalnym 56-letniego mężczyznę, powodując poważne oparzenia zagrażające jego życiu.

Policjanci z wydziału prewencji komendy powiatowej w Świdnicy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 23 lata, którzy wspólnie z 56–letnim mieszkańcem Świdnicy pili alkohol. W trakcie libacji 23-latek ze szczególnym okrucieństwem usiłował pozbawić życia 56-latka, oblewając go płynem łatwopalnym, a następnie podpalił wzniecając na ciele mężczyzny ogień. Ubranie mężczyzny zapaliło się powodując oparzenia III stopnia. Swoim czynem 23-latek spowodował oparzenia ciała mężczyzny. 22 -letni mieszkaniec Świdnicy, który wspólnie z mężczyznami spożywał alkohol, widząc zdarzenie uciekł. Poparzony 56-latek w stanie bardzo ciężkim został przetransportowany do szpitala.

Po zatrzymaniu mężczyzn przez policjantów okazało się, że obaj są pijani - w organizmie mieli po 1,5 promila alkoholu. Zostali zatrzymani do wytrzeźwienia i wyjaśnienia w policyjnym areszcie.

Po wytrzeźwieniu obaj zostali przesłuchani. 22-latkowi przedstawiony został zarzut nieudzielenia pomocy, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast wobec 23-latka zastosowano areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Za czyn, którego się dopuścił, grozi mu od 12 lat pozbawienia wolności do kary dożywotniego więzienia.

(KWP we Wrocławiu / pl)

 

Powrót na górę strony