Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z szamotulskiej drogówki na podium Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski

Data publikacji 19.08.2014

Asp. Przemysław Kaźmierczak z szamotulskiej drogówki po raz kolejny stanął na podium Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski w grupie N rozgrywanych na Torze Poznań. W tej rundzie zajął trzecie miejsce przesuwając się jednocześnie w klasyfikacji generalnej z z szóstego na piąte miejsce. Liczymy na to, że nasz kolega będzie tryumfował na końcu sezonu.

W dniach 8-10 sierpnia br. na Torze Poznań odbyły się kolejne rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski w grupie N. W zawodach startował asp. Przemysław Kaźmierczak, który na co dzień jest policjantem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach. Jako rajdowiec zasiada za kierownicą fiata seicento.

Podobnie jak w czerwcu, tak i teraz, asp. Kaźmierczak znów stanął na podium zdobywając 3 miejsce w niedzielnym wyścigu. W trakcie sobotniej rywalizacji również był blisko podium. Do połowy wyścigu jechał na 3 miejscu mając około 200 metrową bezpieczną przewagę nad goniącymi go zawodnikami. Niestety dachowanie jednego z kierowców spowodowało, że na tor wjechał samochód bezpieczeństwa, po czym nastąpił restart całego wyścigu. Po restarcie asp. Kaźmierczak spadł na piąte miejsce dojeżdżając ok. 1 sekundę za zawodnikiem, który stanął na ostatnim stopniu podium.

Cieszyć może fakt, że tak jak w dwóch poprzednich sezonach, w każdym weekendzie wyścigowym funkcjonariusz z szamotulskiej komendy staje na podium, a dzięki regularnemu dojeżdżaniu do mety w czołówce, asp. Kaźmierczak przesunął się o jedno miejsce wyżej w klasyfikacji generalnej i w tej chwili znajduje się na piątym miejscu Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski tracąc do zawodnika z czwartego miejsca 6 pkt., a do trzeciego 9 pkt.

Asp. Przemysław Kaźmierczak już przygotowuje się do kolejnych rund wyścigów, które odbędą się na Torze Poznań już we wrześniu. Liczymy na to, że po raz kolejny będzie powodem do dumy koleżanek i kolegów z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

(KWP w Poznaniu / mw)
(foto: M.Kaźmierczak, T.Szwajkowski, D.Serwata)

Powrót na górę strony