Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zakończone śledztwo i ponad 140 zarzutów dla dilerów

Data publikacji 19.08.2014

Policjanci z Myszkowa, pod nadzorem prokuratury, zakończyli śledztwo dotyczące rozbitej grupy przestępczej, trudniącej się handlem narkotykami. Stróże prawa zatrzymali łącznie 13 osób, którym przedstawiono ponad 140 zarzutów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Sześciu najbardziej aktywnych członków grupy zostało tymczasowo aresztowanych, a wobec dwóch zastosowano policyjne dozory. Praca śledczych zaowocowała aktem oskarżenia, który trafia właśnie do sądu.

Po trwającym ponad rok śledztwie, związanym z rozpracowywaniem grupy narkotykowej z Myszkowa i Żarek, śledczy zebrali materiał dowodowy potwierdzający ich przestępczą działalność.

W trakcie realizacji sprawy policjanci zatrzymali 13 osób w wieku od 18 do 37 lat - mieszkańców Myszkowa i Żarek - którzy zajmowali się handlem narkotykami. Podczas przeszukań stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli ponad 250 „działek” marihuany oraz 1600 porcji amfetaminy. Śledczy szacują, że członkowie grupy mogli wprowadzić do obrotu nawet ponad 4 kilogramy narkotyków, w tym marihuanę, haszysz, amfetaminę, tabletki ekstazy i mefedron. Z przestępczego procederu podejrzani uczynili sobie stałe źródło dochodów.

Prokurator przedstawił im łącznie 144 zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, w tym udzielania niedozwolonych substancji małoletnim. Sześciu najbardziej aktywnych członków grupy trafiło do tymczasowego aresztu, a wobec dwóch zastosowano policyjne dozory i poręczenia majątkowe. Akt oskarżenia przeciwko przestępcom narkotykowym właśnie trafił do sądu.

(KWP w Katowicach / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.29 MB)

Powrót na górę strony