Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe konie w zachodniopomorskiej Policji

W lipcu konie Cynober i Kosarz rozpoczęły intensywne szkolenie mające na celu przygotowanie ich do atestacji I stopnia. Szkolenie to praca zespołowa, w której czynny udział biorą nie tylko policjanci, ale również pozostałe konie referatu konnego wydziału prewencji szczecińskiej komendy. Część ćwiczeń odbywa się przy współpracy z Akademickim Ośrodkiem Jeździeckim Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Przygotowanie nowych koni do wykonywania zadań przewidzianych dla patroli konnych to niełatwe zadanie nie tylko dla jeźdźca, ale przede wszystkim dla konia. Podczas szkoleń konie oswajają się z ogniem, hałasem i innymi nietypowymi sytuacjami, z którymi mogą mieć do czynienia podczas służby.  Podczas ćwiczeń konie uczą się ufać jeźdźcom i budują swoją pewność siebie, co pozwoli im w przyszłości uzyskać poziom wyszkolenia, jaki już posiadają Elbrus, Delfin i Hol.

Mieszkańcy Szczecina mogą spotkać konie Korsarz i Cynober w rejonie Parku Kasprowicza oraz jeziora Głębokie, ponieważ konie te uczestniczą również w patrolach szkoleniowych.

(KWP w Szczecinie / pl)

 

Powrót na górę strony