Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli blisko 16 tys. paczek papierosów bez akcyzy

Data publikacji 20.08.2014

Lubelscy policjanci podczas pościgu po ulicach miasta zatrzymali 39-latka, który w samochodzie przewoził prawie 16 tysięcy paczek papierosów bez akcyzy. Sprawca w czasie ucieczki stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowanego fiata, a następnie uciekał pieszo. Wartość uszczuplenia podatku na szkodę Skarbu Państwa wynosi blisko 245 tys. złotych.

Wczoraj około godziny 23.30 policjanci ruchu drogowego KMP w Lublinie podjęli próbę zatrzymania do kontroli kierującego oplem omegą. Na dźwięk policyjnych sygnałów kierujący oplem wyraźnie przyspieszył, próbując uciec. Przy ulicy Ćwiklińskiej stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowanego fiata. Dalej mężczyzna kontynuował ucieczkę pieszo. Został zatrzymany przez policyjnych wywiadowców. Był  nim 39-letni mieszkaniec województwa śląskiego.

Jak ustalili policjanci, tablice umieszczone w oplu pochodzą z innego samochodu.   Jednak to  nie był jedyny powód ucieczki 39-latka, bowiem podczas przeszukania samochodu, okazało się, że w środku znajduje się duża liczba papierosów bez akcyzy. Kontrabanda liczyła blisko 16 tysięcy paczek.

Policjanci ustalili, że wartość uszczuplenia podatku na szkodę skarbu państwa to kwota  rzędu blisko 245 tys. złotych. Za popełnione przestępstwo skarbowe mężczyźnie grozi wysoka grzywna oraz przepadek mienia.

(KWP w Lublinie / pl)

 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 8.79 MB)

Powrót na górę strony