Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za próbę oszustwa

Data publikacji 20.08.2014

Policjanci zatrzymali 64-letniego mężczyznę, który usiłował wyłudzić od mieszkanki Słupska 2,8 tys. zł. Mężczyzna podawał się za przedstawiciela Unii Europejskiej i informował o przyznanej dotacji. W zamian kobieta miała zapłacić podatek od przyznanej kwoty. Kiedy 72-latka zorientowała się, iż ma do czynienia z oszustem, wezwała policję i wskazała oszusta. Policjanci natychmiast go zatrzymali. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty oszustwa.

We wtorkowe południe do mieszkanki Słupska przyszedł mężczyzna, który powiedział, że otrzymała dotację z Unii Europejskiej. Aby ją odebrać, kobieta miała mu zapłacić „podatek” od dotacji w wysokości 2,8 tys. zł.

Kobieta zorientowała się, iż ma do czynienia z oszustem i wyprowadziła go przed blok, prosząc jednocześnie sąsiadkę o wezwanie policji. Na miejsce natychmiast przyjechali policjanci, którzy zatrzymali mężczyznę. Okazał się nim wielokrotnie notowany 64-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego, znaleziono przy nim pieniądze w polskiej walucie oraz brazylijskiej, tanzańskiej, zambijskiej i argentyńskiej, które prawdopodobnie służyły mu do popełniania innych przestępstw.

Policjanci ustalili, że 64-latek próbował oszukać jeszcze dwie inne osoby, próbując wyłudzić od nich „podatek” od wygranej nagrody pieniężnej.

Sprawa jest rozwojowa. Policjanci szczegółowo sprawdzają czy mężczyzna nie popełniał innych przestępstw.

Zatrzymany usłyszał zarzuty oszustwa. Za tego typu przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / bf)

Powrót na górę strony