Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za napad na pracownika firmy kurierskiej

Data publikacji 21.08.2014

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o napad na pracownika firmy kurierskiej z przedmiotem przypominającym broń. Podejrzani wpadli w policyjną zasadzkę, po tym jak po raz drugi usiłowali w ten sam sposób dokonać rozboju na pracowniku dostarczającym przesyłki. Jeden z napastników został zatrzymany na granicy w chwili, kiedy usiłował uciec z kraju. Sąd, na wniosek prokuratury, zdecydował o 3 miesięcznym areszcie dla zatrzymanych. Grozi im kara nawet 12 lat więzienia.

Pierwszy rozbój miał miejsce na terenie gm. Czerwonak w czwartek 7 sierpnia br. Kurier miał dostarczyć zamówiony komputer i pobrać od odbiorcy pieniądze. Adresat w rozmowie telefonicznej jako miejsce odbioru wskazał dom w budowie stojący na uboczu. Kiedy kurier przyjechał pod wskazany adres został zaatakowany przez trzech mężczyzn. Napastnicy posługując się przedmiotem wyglądem przypominającym broń, gazem łzawiącym oraz stosując przemoc zabrali przesyłkę z komputerem wartą blisko 8 tys. złotych, pieniądze, kluczyki do auta i skaner. Łącznie straty oszacowano na ok. 14,5 tys. złotych.

Sprawą zajęli się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Będąc w kontakcie z właścicielem firmy kurierskiej ustalili, że podobne zamówienie ma być zrealizowane tydzień później. Przesyłkę postanowił dostarczyć właściciel firmy. Tym razem nie był sam. Policja przygotowała zasadzkę. Kurier i jego samochód były ubezpieczane przez Grupę Realizacyjną Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Przestępcy zastosowali podobny wybieg. Poprosili o przekazanie przesyłki w odosobnionym miejscu. Tym razem zamówione były telefony o wartości blisko 10 tys. złotych.

Po odbiór przesyłki zgłosił się jeden z napastników. Kiedy odbierał paczkę zaatakował kuriera. W tym momencie do akcji wkroczyli policjanci. Napastnik został zatrzymany. Dwaj pozostali mężczyźni, którzy pozostali w ukryciu, uciekli, jednak nie na długo. Już następnej nocy jeden z nich został zatrzymany w Gdańsku, gdzie próbował uciec z kraju. Trzeciego napastnika policjanci zatrzymali dzień później. Mundurowi odzyskali skradziony komputer, kluczyki samochodu i skaner.

Śledczy z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu prowadzą czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Poznań – Nowe Miasto.

Zatrzymani (21 - 26 lat) usłyszeli zarzuty dokonania jednego i usiłowania drugiego rozboju. To przestępstwo zagrożone jest karą nawet 12 lat więzienia. Na wniosek prokuratury Sąd w Poznaniu zastosował wobec mężczyzn 3 miesięczny areszt.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony