Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania w sprawie korupcji w służbie zdrowia

Data publikacji 21.08.2014

W śledztwie prowadzonym przez policjantów Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie ustalone zostały kolejne osoby, które wręczały korzyści majątkowe lekarzowi. Tym razem zarzuty korupcyjne usłyszały trzy kobiety i mężczyzna którzy w zamian za konsultacje, wizyty lekarskie i opiekę w czasie trwania ciąży przekazywali lekarzowi pieniądze w różnych kwotach: od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Wobec podejrzanych zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze.

Przypomnijmy – lekarz zatrzymany został 14 lipca br. – wówczas to prokurator zdecydował o przedstawieniu mu 19 zarzutów, w tym 17 dotyczących przyjęcia korzyści majątkowej. Zarzuty wręczania korzyści majątkowych przedstawiono wówczas 4 pacjentkom.

Z zebranego materiału dowodowego wynika że pacjentek wręczających „łapówki” było kilkadziesiąt, dlatego też planowane są kolejne zatrzymania.

Jeżeli osoby, które przekazywały korzyści majątkowe chcą uniknąć odpowiedzialności karnej, powinny zgłosić się do policjantów prowadzących sprawę i złożyć szczegółowe wyjaśnienia zanim Policja lub Prokuratura ujawnią fakt popełnienia przestępstwa (osoby te mogą uzyskać informacje o procedurze pod numerem telefonu 12 6156050).

(KWP w Krakowie / pl)

 

Powrót na górę strony