Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚ zlikwidowali nielegalną krajalnię tytoniu

Data publikacji 21.08.2014

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali na terenie powiatu pilskiego magazyn z nielegalną krajalnią tytoniu. Łącznie zabezpieczono susz tytoniowy w ilości ponad 2 ton oraz 800 kg tytoniu gotowego do sprzedaży. Zatrzymano 3 osoby zamieszane w ten proceder. Szacuje się, że przestępcy swoją działalnością narazili Skarb Państwa na straty na kwotę ponad 1,5 mln zł z tytułu nieopłaconej akcyzy. Zatrzymanym grozi teraz kara 10 lat więzienia i kara grzywny.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego wraz z funkcjonariuszami Wydziału Zwalczania Przestępczości Izby Celnej w Poznaniu, podczas wspólnych działań, zlikwidowali magazyn z nielegalną krajalnią tytoniu. Zatrzymano 3 osoby zamieszane w ten przestępczy proceder.

12 sierpnia br. funkcjonariusze przeszukali magazyn w budynku na terenie byłej gorzelni w powiecie pilskim. W wyniku tych działań ujawnili ponad 2 tony suszu tytoniowego oraz tytoń do palenia bez oznaczeń i znaków skarbowych akcyzy w łącznej ilości 800 kg. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli profesjonalną maszynę do cięcia liści tytoniu.

Z wyliczeń Izby Celnej wynika, że przestępcy swoją działalnością narazili Skarb Państwa na straty na kwotę ponad 1,5 mln zł z tytułu nieopłaconej akcyzy.

Zatrzymanym 3 osobom przedstawiono zarzuty z ustawy karno-skarbowej oraz z ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzania wyrobów tytoniowych. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności oraz grzywna.

Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chodzieży.

(KWP w Poznaniu / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 12.59 MB)

Powrót na górę strony