Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany traktorzysta wjechał w drzwi sklepu

Data publikacji 21.08.2014

Po krótkim pościgu włoszczowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, który kierując ciągnikiem rolniczym, wjechał w drzwi wejściowe sklepu spożywczego. Okazało się również, że zatrzymany 35 – latek nie posiada uprawnień do kierowania, a ciągnik - wymaganych dokumentów. Teraz mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj dyżurny włoszczowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Bebelno w gminie Włoszczowa, prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący ciągnikiem rolniczym wjechał w drzwi wejściowe sklepu spożywczego. Na miejsce udali się policjanci, by potwierdzić zgłoszenie i ustalić jego przebieg. Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce, mężczyzna, który kierował ciągnikiem zaczął przed nimi uciekać. Stróże prawa szybko zatrzymali uciekiniera. Jak się okazało, 35–latek był nietrzeźwy. Miał blisko 2,4 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili również, że traktorzysta nie posiadał uprawnień do kierowania, a pojazd, którym się poruszał, wymaganych dokumentów.

Teraz 35-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. 

(KWP w Kielcach / pl)

 

Powrót na górę strony