Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rowerowy patrol ratuje życie

Data publikacji 21.08.2014

Policjanci gorzowskiej komendy, którzy na rowerach pilnowali porządku w mieście, uratowali życie mężczyzny. Po otrzymaniu zgłoszenia udali się na miejsce i podjęli resuscytację. Uratowany trafił pod opiekę lekarzy.

Od pierwszych, pogodnych dni policjanci na rowerach czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców Gorzowa Wlkp. Jednoślady zdają swój egzamin zwłaszcza w godzinach szczytu. Wczoraj (20 sierpnia br.) funkcjonariusze Komendy Miejskiej w Gorzowie Wlkp., sierż. Dawid Żołądkowski oraz post. Marcin Kosmalski z Wydziału Sztab, dzięki szybkiej reakcji, uratowali życie mężczyzny.

Przed godziną 15. oficer dyżurny wysłał patrol rowerowy na ul. Marcinkowskiego, gdzie miał leżeć mężczyzna. Nie było jednak informacji co do stanu jego zdrowia. – Pomagaliśmy innym policjantom w interwencji. Dostaliśmy wezwanie i od razu ruszyliśmy. Ruch o tej godzinie na ulicach jest spory. Wiedzieliśmy jednak, że musimy szybko dostać się na miejsce – mówią policjanci. Po pokonaniu dwukilometrowego podjazdu, dotarli na os. Staszica. Tam zastali leżącego mężczyznę, z którym nie było żadnego kontaktu. Policjanci nie wyczuli pulsu, a na twarzy człowieka było widać zasinienia. Sierż. Dawid Żołądkowski podjął resuscytację. Po około dwóch minutach udało się przywrócić czynności życiowe mężczyzny. W tej samej chwili nadjechało wezwane w międzyczasie pogotowie, które z mężczyzną udało się do szpitala. Tam przebywa na oddziale intensywnej opieki.

To kolejna sytuacja, w której policjanci uratowali życie. Doskonale zdają sobie sprawę, że w takich momentach liczy się każda sekunda.

(KWP w Gorzowie Wielkopolskim / pl)

Powrót na górę strony