Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna plantacja zlikwidowana przez CBŚ

Data publikacji 22.08.2014

Ponad 4 kilogramy marihuany, 180 krzewów konopi i sprzęt do uprawy zabezpieczyli policjanci Centralnego Biura Śledczego KGP i Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu. Policjanci zatrzymali do tej sprawy dwóch mężczyzn, którzy decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego KGP ustalili operacyjnie, że na jednej z posesji w Sosnowcu może znajdować się uprawa konopi. Wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu obserwowali wytypowane miejsce. Kiedy potwierdzili zebrane informacje, weszli na posesję i przeszukali wszystkie zabudowania, które się na niej mieściły.

W wyniku przeprowadzonej akcji funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie 180 krzaków konopi w różnej fazie wzrostu, ponad 4 kilogramy marihuany oraz sprzęt, który był wykorzystywany do uprawy. Do tej sprawy zatrzymali dwóch mężczyzn zamieszanych w cały proceder.

Sąd Rejonowy w Sosnowcu na wniosek Prokuratury Rejonowej Sosnowiec – Północ zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztowania. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Z informacji zebranych przez policjantów Centralnego Biura Śledczego KGP wynika, że zabezpieczone narkotyki miały być najprawdopodobniej rozprowadzone na terenie Sosnowca.

CBŚ

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 30.37 MB)

Powrót na górę strony