Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚ zatrzymali narkotykowego kuriera

Data publikacji 22.08.2014

Policjanci CBŚ zatrzymali na przejściu granicznym w Świecku mężczyznę, który usiłował przemycić z Niemiec narkotyki. W pojeździe, którym przekraczał granicę, znaleziono niemal 7 kilogramów marihuany, której wartość oszacowano na ok. 140 tys. złotych.

Dzięki wspólnej pracy policjantów Centralnego Biura Śledczego i prokuratorów Prokuratury Rejonowej w Słubicach zlikwidowano kolejny przemytniczy szlak narkotykowy, prowadzący do Polski z Europy Zachodniej.

Na polsko-niemieckim przejściu granicznym w Słubicach funkcjonariusze CBŚ zatrzymali mężczyznę - w trakcie przeszukania samochodu, którym usiłował wjechać na terytorium Polski, policjanci znaleźli torbę wypełnioną marihuaną. Mężczyzna - mieszkaniec Warszawy - został zatrzymany, a niemal 7 kilogramów narkotyku o czarnorynkowej wartości ok. 140 tys. zł trafiło do depozytu.

Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono zarzut przemytu narkotyków. Decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące. Za popełniony czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do lat piętnastu.

CBŚ

 

Powrót na górę strony