Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta Ministra Spraw Wewnętrznych w małopolskim garnizonie Policji

Data publikacji 21.08.2014

Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz przebywa z dwudniową wizytą w Małopolsce. Spotyka się z kierownictwem małopolskiej Policji oraz policjantami i pracownikami, a także odwiedza jednostki Policji, w których prowadzone są inwestycje m.in. z funduszu programu standaryzacji.

Podczas spotkania z Małopolskim Komendantem Wojewódzkim Policji nadinsp. Mariuszem Dąbkiem Minister Bartłomiej Sienkiewicz zapoznał się z pracą małopolskich policjantów i prowadzonymi przez nich działaniami na rzecz bezpieczeństwa.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jacek Fabisiak zapoznał ministra z realizowanymi przedsięwzięciami inwestycyjnymi policyjnych obiektów w Małopolsce, w których finansowo partycypuje ministerstwo.  W Nowym Sączu przy udziale Komendanta Miejskiego Policji insp. Marka Rudnika, jego zastępcy mł. insp. Rafała Leśniaka, Komendanta Karpackiego Ośrodka Wsparcia Straży Granicznej płk. SG Mieczysława Kurka oraz Przedstawicieli Straży Pożarnej omówiono kwestie formalne związane z utworzeniem nowego komisariatu Policji w Nowym Sączu i możliwością przejęcia do tego przedsięwzięcia infrastruktury po Straży Granicznej. 

W tym ponad 80 tysięcznym mieście nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwają policjanci Komendy Miejskiej Policji – utworzenie Komisariatu Policji pozwoli wyodrębnić jednostkę, która czuwać będzie nad bezpieczeństwem mieszkańców miasta, co znacznie usprawni pracę funkcjonariuszy w całym powiecie. Program inwestycji „Adaptacja istniejącego budynku przy ulicy 1 Pułku Strzelców Podhalańskich 5 w Nowym Sączu dla potrzeb utworzenia Komisariatu Policji” zakłada sporządzenie do końca bieżącego roku szczegółowej dokumentacji technicznej i kosztorysowej.

Z Nowego Sącza Minister udał się do Tarnowa, gdzie obejrzy niedawno wyremontowany komisariat Policji Tarnów-Centrum – największy miejski komisariat w powiecie tarnowskim. Położony przy ul. Narutowicza 6 obiekt komisariatu doczekał się m.in. termomodernizacji budynku administracyjnego i garażowego, wymiany stolarki okiennej i drzwi, remontu części sanitariatów i  korytarzy oraz rozbudowy pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Podczas remontu tego obiektu natrafiono na zabytkowe freski. Dzięki ministerialnej dotacji datowane na lata 20. XX wieku polichromie ścienne doczekały się renowacji.

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony