Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana duża plantacja konopi indyjskich

Data publikacji 22.08.2014

Małopolscy policjanci zlikwidowali jedną z większych w tym roku plantacji konopi indyjskich. 2600 krzewów zostanie zniszczonych. To kolejna realizacja wymierzona w przestępczość narkotykową w Małopolsce.

Policjanci nowotarskiej komendy Policji zajmujący się zwalczaniem narkotykowego procederu ustalili mężczyznę podejrzewanego o uprawę konopi indyjskich. Mężczyzna ten, 54-letni mieszkaniec Olszówki, został zatrzymany na gorącym uczynku.

Na jego posesji znajdującej się na uboczu w pobliżu kompleksu leśnego,  w różnych miejscach, policjanci odnaleźli w sumie 2600 krzewów konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu – niektóre z roślin sięgały już wysokości ponad 1,5 metra, inne dopiero co zostały posadzone.

Ponadto policjanci zabezpieczyli w trakcie przeszukania gotowy już susz marihuany – świeżo zerwane rośliny konopi były już spakowane w torbę foliową.

Skrupulatne przeszukanie pozwoliło odnaleźć narkotyki ukryte także w piekarniku pieca kuchennego – tam znajdowała się kolejna porcja suszu.

Właściciel posesji i narkotykowej uprawy trafił do policyjnego aresztu został zatrzymany do dyspozycji prokuratury w Limanowej.

Z zabezpieczonych roślin mogło powstać kilka tysięcy gotowych działek marihuany. Dzięki policjantom narkotyki te nie trafią na rynek.

Za popełnione przestępstwo mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / pl)

 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.82 MB)

Powrót na górę strony