Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przejęli przemyt 20 kg bursztynu

Data publikacji 22.08.2014

Policjanci i funkcjonariusze Służby Celnej udaremnili nielegalny przewóz ponad 20 kilogramów bursztynu wartego około 40 tysięcy złotych. Podczas przeszukań zabezpieczyli kolejne 180 kilogramów bursztynu i około 170 tysięcy dolarów w gotówce.

Policjanci z lubaczowskiej komendy i funkcjonariuszy Granicznego Referatu Zwalczania Przestępczości Izby Celnej w Przemyślu zatrzymali do kontroli drogowej osobowego forda, którym kierował 51-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego.

W trakcie kontroli kierowca zachowywał się bardzo nerwowo, wobec czego policjanci postanowili skrupulatnie przeglądnąć zawartość jego bagażu. W bagażniku funkcjonariusze natrafili na cztery foliowe worki z nieoszlifowanym bursztynem o łącznej masie około 21 kilogramów i wartości około 40 tysięcy złotych.

Policjanci zatrzymali posiadacza niecodziennego ładunku do wyjaśnienia. Teraz badane są okoliczności, w jakich mężczyzna wszedł w posiadanie tak dużej ilości kamieni ozdobnych.

 Policjanci, posiadając konkretne informacje, przeprowadzili również serię przeszukań na terenie woj. mazowieckiego, gdzie ujawnili i zabezpieczyli kolejne 180 kilogramów bursztynu i prawie 170 tysięcy dolarów w gotówce o łącznej wartości około miliona złotych. Gotówka została zabezpieczona na poczet kar, jakie grożą mężczyźnie.

51-latek przyznał się policjantom, że bursztyn kupił na Ukrainie i przemycił do Polski. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Rzeszowie / mg)

Powrót na górę strony