Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewoził kontrabandę - wpadł po pościgu

Data publikacji 22.08.2014

Krakowscy policjanci po pościgu zatrzymali 61-latka, który w samochodzie przewoził blisko 4800 sztuk papierosów oraz krajankę tytoniową bez akcyzy. W toku dalszych przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli jeszcze 85 tys.sztuk papierosów i ponad 50 kg krajanki. Wartość uszczuplenia podatku na szkodę Skarbu Państwa wynosi blisko 134 tys. złotych.

Praca operacyjna śledczych z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie pozwoliła na udaremnienie procederu sprzedaży kontrabandy wartej blisko 134 tys. zł. Dokładne rozpracowanie zaowocowało zatrzymaniem 61-letniego mieszkańca Krakowa zajmującego się sprzedażą papierosów oraz krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna wpadł w policyjną zasadzkę, gdy przewoził towar do swojej kryjówki. Podróżujący fiatem siena 61-latek na widok policyjnych sygnałów próbował ucieczki, widząc jednak nieustępujący policyjny pościg ostatecznie zatrzymał się i oddał w ręce ścigających go policjantów.

Podczas przeszukania w fiacie zabezpieczono 4800 sztuk papierosów i krajankę tytoniową. W trakcie dalszych czynności śledczy dotarli do kryjówki, w której mężczyzna przechowywał kontrabandę. Było to mieszkanie, które wynajmował na jednym z krakowskich osiedli. Podczas lustracji lokalu policjanci ujawnili 85 tys. sztuk papierosów i blisko 51,5 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Specjaliści oszacowali, że uszczuplenie na szkodę Skarbu Państwa to blisko 134 tys. zł.

Mężczyźnie za popełnione przestępstwo skarbowe grozi wysoka grzywna oraz przepadek mienia.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony