Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kilkanaście zarzutów za kradzieże z włamaniem i narkotyki

Data publikacji 22.08.2014

Zarzuty kradzieży z włamaniem, usiłowania kradzieży z włamaniem oraz posiadania środków odurzających usłyszał 29-letni mieszkaniec Kołobrzegu, który włamywał się do samochodów, garaży i sklepów. Mężczyznę zatrzymali kołobrzescy funkcjonariusze. Sprawcy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu policjanci z komórki patrolowej otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego ze sklepów w Kołobrzegu, gdzie sprawca po wyłamaniu zamków w drzwiach  i wejściu  do środka, ukradł m.in. pieniądze oraz aparat fotograficzny.  W chwilę po zdarzeniu funkcjonariusze zatrzymali podejrzaną osobę, która posiadała przy sobie skradzione mienie.

Równocześnie kołobrzescy policjanci  prowadzili czynności związane z ustaleniem sprawcy, który od początku roku dokonywał włamań do pojazdów, skąd zabierał pozostawione mienie, m.in. nawigacje, laptopy radia i CB radia . Sprawca miał na swoim koncie również  włamania do sklepów i garaży, gdzie ginęły narzędzia, wędki, alkohol i papierosy. Łączna wartość strat to około 20 tys. zł.  Jak się okazało, wszystkich tych włamań dokonał zatrzymany przez policjantów 29-latek.
 
Sprawca po zatrzymaniu usłyszał łącznie dziewiętnaście zarzutów kradzieży z włamaniem, usiłowania kradzieży z włamaniem  oraz posiadania środków odurzających. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Kołobrzegu oraz Prokuratury Rejonowej w Kołobrzegu 29-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

(KWP w Szczecinie / pl)

 

Powrót na górę strony