Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany z kilogramem amfetaminy

Data publikacji 22.08.2014

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków. 57-latek przewoził ponad kilogram amfetaminy. Wpadł na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa. 21 sierpnia został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Ostrowscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej prowadzą ciągłe rozpoznanie środowiska w zakresie handlu narkotykami. Prowadzone w tym kierunku działania pozwoliły na zatrzymanie 18 sierpnia 57-letniego mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego.

Mężczyzna wpadł w chwili, kiedy przewoził znaczną ilość narkotyków. Policjanci zatrzymali samochód, którym jechał, na terenie jednej z miejscowości powiatu ostrowskiego. Podczas kontroli policjanci znaleźli w samochodzie ponad kilogram amfetaminy. Narkotyki przewożone były w specjalnym, hermetycznie zamkniętym pojemniku. Pobrana do badań próbka potwierdziła, że przewożona substancja to amfetamina. Policjanci szacują, że czarnorynkowa wartość zabezpieczonej amfetaminy, może wynosić nie mniej niż 30 tysięcy złotych.

Zatrzymany 57-latek był już wcześniej notowany w policyjnych kartotekach za posiadanie narkotyków i odbywał za to karę pozbawienia wolności. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co może mu grozić nawet 10 lat więzienia.

Na wniosek Prokuratura Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim, sąd aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

(KWP w Poznaniu/ pl)

 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 10.49 MB)

Powrót na górę strony